دندانپزشكى اطفال:

دندان های شیری بدلایل مختلف اهّمیت بسیاری دارند. دندان های شیری نقش مهمی در جویدن غذا، کسب مهارت تکلم و نیز زیبایی چهره و اعتماد بنفس کودک دارند. همچنین این دندان ها به عنوان یک فضانگهدارنده طبیعی برای دندان های دائمی زیرین خود عمل می کنند یعنی حضور آن ها به دندان های دائمی کمک می کند که در زمان مناسب و در محل صحیح خود رویش پیدا کنند. کشیدن یا از دست دادن زودهنگام دندان های شیری، می تواند باعث  کوچک شدن طول قوس فکی و بنابراین نامرتب شدن دندان های دائمی که چندسال بعد رویش می یابند، شود. این موضوع به احتمال زیاد سبب می شود کودک در آینده نیاز به درمانهای پیچیده و پرهزینه ارتودنسی و جراحی فک برای اصلاح این مشکلات پیدا کند. بنابراین با توجه به اهمیت دندان های شیری باید این دندان ها تا سنی که به طور طبیعی می افتند، حفظ شوند.

 

 

فيشور سيلانت و فلورايدتراپي:

سطح جونده دندان ها به طور طبیعی شامل خلل و فرجهایی است که مواد غذایی در آنها جمع می شوند و گاه دسترسی به آنها به خصوص برای کودکان هنگام مسواک کردن، دشوار می شود. در فیشورسیلانت این شیارها توسط مواد دندانپزشکی پر می شود تا احتمال تجمع مواد غذایی و ایجاد پوسیدگی به حداقل برسد.

فلوراید از طریق مقاوم کردن دندان ها در برابر حملات اسیدی ناشی از پلاک های باکتریایی و یا مواد غذایی، از ابتلا به پوسیدگی دندانها تا حد زیادی جلوگیری می کند. همچنین فلوراید می تواند به روی دندانهایی که دچار پوسیدگی شده اند هم تاثیر بگذارد از این طریق که یا روند پوسیدگی را آهسته تر کند و یا گاهی پیشرفت پوسیدگی را متوقف کند

طراحی سایت توسط فراکارانت